۷ مشکلی که فقط انبارهای سردخانه دارند

نگاهی داریم به مشکلات منحصر به فرد انبارهای سردخانه و اینکه چگونه پیشرفت های تکنولوژیکی راه حل های جدیدی برای انبار داری و نگهداری ارائه می دهند.

از انبارهای سردخانه برای ذخیره بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار محصولات غذایی بالاصفری و زیرصفری در سال استفاده می شود. اما سردخانه ها معمولاً در صنایع دارویی ، پتروشیمی و صنایع الکترونیکی با تکنولوژی بالا و متفاوت استفاده می شوند.

، هدف انبار سردخانه در ظاهر ساده به نظر می رسد: اما باید توجه داشت که نگهداری در سردخانه را به نحوی باید مدیریت کرد که محصولات حساس به دما که در آنجا ذخیره می شوند خراب نشوند.

مناطق مختلف دما

اما نگهداری انبار سردخانه در واقع بسیار پیچیده تر از این است. به عنوان مثال ، مناطق مختلف یک انبار بر اساس نوع محصولاتی که در آنجا ذخیره می شوند باید در دماهای مختلف نگهداری شوند: محصولات تازه باید در دمای ۵۵ درجه فارنهایت نگهداری شوند ، محصولات لبنی باید درست در بالای انجماد در ۳۴ درجه فارنهایت نگهداری شوند. ، گوشت باید در دمای زیر ۲۸ درجه فارنهایت ، و بستنی باید در -۱۰ درجه فارنهایت نگهداری شود.

تغییر اندازه منطقه

در عین حال ، بسته به میزان محصولاتی که در آنجا نگهداری می شوند ، اندازه این مناطق با درجه حرارت اغلب نیاز به افزایش یا انقباض دارد. در یک انبار سنتی ، پیکربندی مجدد چیدمان نسبتاً آسان است: شما فقط می توانید پالت های مواد را به اطراف منتقل کرده یا آنها را روی هم قرار دهید تا جا بیفتد.

اما با استفاده از امکانات سردخانه ، دما باید در نظر گرفته شود. یکی از راه حل ها استفاده از سیستم پرده دیوار مدولار است. این گزینه کم هزینه به اپراتورها این انعطاف را می دهد که به دلخواه مناطق ذخیره سازی با کنترل دما را گسترش داده یا منعقد کنند.

این بسیار مهم است زیرا هزینه تبرید هوا بیشتر از گرم کردن آن است. بنابراین وقتی می توان از دیوارهای پرده ای به جای ساختن انبارهای جدید با دیوارهای عایق آلومینیومی استفاده کرد ، می توان در هزینه ها صرفه جویی کرد.

دمای سرد باعث کاهش مصرف باتری می شود

مشکل دیگر این است که دمای بسیار سرد انرژی باتری های برقی را کاهش می دهد. هنگام کار در تاسیسات سردخانه ، متوسط ​​باتری لیفتراک می تواند بین ۲۰ تا ۵۰ درصد سریعتر از آنچه در محیط انبار استاندارد کاهش می یابد ، کاهش یابد. بنابراین باتری برای هشت ساعت کار مداوم ممکن است فقط در محیط یخچال یا یخ زده چهار تا شش ساعت دوام بیاورد.

به همین دلیل لیفتراک های برقی که در انبارهای سردخانه استفاده می شوند اغلب دارای باتری ولتاژ بالاتری هستند. به عنوان مثال ، هنگامی که یک لیفتراک دارای باتری ۱۲ ساعته است ، حتی اگر کاهش چرخه به دلیل دما ۲۵ باشد ، همچنان برای یک شیفت ۸ ساعته کار می کند.

گرم و کارآمد نگه داشتن کارگران

و سپس عامل انسانی وجود دارد. افرادی که در سردخانه ها کار می کنند برای گرم نگه داشتن خود نیاز به بسته بندی دارند.

اما وقتی اپراتورها از دستکش ضخیم استفاده می کنند ، فشار دادن دکمه های دستگاه های اسکن و سایر ابزارها برای آنها سخت تر است. به همین دلیل است که اغلب از تجهیزات ویژه ای استفاده می شود که دارای دکمه های بزرگ و به اندازه کافی بزرگ است که توسط کارگرانی که برای سرمای شدید لباس می پوشند به راحتی فشار می آورند. به طور مشابه ، قرص های دارای صفحه لمسی باید به گونه ای تنظیم شوند که به اندازه ای حساس باشند که به لمس دستکش پاسخ دهند ، نه انگشت برهنه.

به طور مشابه ، قرص های دارای صفحه لمسی باید طوری تنظیم شوند که حساسیت کافی برای تشخیص لمس خنک دستکش را داشته باشند تا گرمای انگشت برهنه.

تاثیر سرما بر الکترونیک 

عمر باتری این دستگاه ها نیز تحت تأثیر سرما قرار می گیرد. بنابراین برخی از دستگاه هایی که برای استفاده در شرایط سردخانه طراحی شده اند ، دارای مهر و موم هایی هستند که می توانند تغییرات مکرر دما را هنگام حرکت بین مناطق تحمل کنند.

برخی از آنها همچنین از منابع حرارتی داخل محفظه خود برای جلوگیری از یخ زدن وسایل الکترونیکی آنها استفاده می کنند.

به حداکثر رساندن سرما

خنک کردن مناطق کوچکتر بسیار کارآمدتر از مناطق بزرگتر است. بنابراین ، سردخانه ها اغلب برای به حداکثر رساندن میزان محصولات ذخیره شده در مناطق دما طراحی شده اند. این به طور معمول شامل ذخیره سازی با چگالی بالا است که دارای قفسه های عمیق و بلند برای حداکثر رساندن ظرفیت مکعب و به حداقل رساندن ردپای منطقه است.

همچنین حفظ هوای سرد تا حد امکان بسیار مهم است. هر زمان که درب باز شود یا پرده به عقب کشیده شود ، تبادل حرارتی رخ می دهد و درجه حرارت منطقه را افزایش می دهد. بازگرداندن منطقه به دمای مورد نیاز هزینه دارد ، بنابراین به حداقل رساندن مقدار هوای گرمتر که وارد یک منطقه کنترل شده با دما می شود بسیار مهم است.

راه حلی که توسط بسیاری از تاسیسات سردخانه مورد استفاده قرار می گیرد ، سیستم های ذخیره و بازیابی خودکار است که به پالت ها اجازه می دهد از داخل یک دهانه کوچک عبور کرده و پس از عبور محصولات ، بلافاصله آب بندی شوند.

حفظ دمای محصول

در نهایت ، دمای خود محصولات وجود دارد. هر بار که یک محصول از فریزر به منطقه گرمتر برده می شود – مانند زمانی که باید برای حمل و نقل جمع آوری و پالت شود – گرم می شود. بنابراین وقتی به فریزر بازگردانده می شود ، علامت حرارتی آن دمای ناحیه را کمی افزایش می دهد. بعلاوه ، عبور از سرما به گرم و بازگشت دوباره می تواند باعث تجمع رطوبت روی محصولات شود ، که می تواند باعث ایجاد کریستال های یخ هنگام ارسال مجدد آنها به مناطق سردتر شود ، که به طور بالقوه بر کیفیت محصول تأثیر می گذارد.

اما فناوری جدید رباتیک به پالت اجازه می دهد تا داخل فریزرها قرار گیرد. آنها دارای مهر و موم مخصوص ، منابع انرژی و روان کننده های مقاوم در برابر دما هستند.

گردانندگان انبار سردخانه با چالش های منحصر به فردی روبرو هستند. اما راه حل های تکنولوژیکی جدید می تواند کارایی را افزایش داده و هزینه ها را کاهش دهد.

 

برچسب ها:
اشتراک گذاری :
دیدگاه خود را بنویسید